Özgür Özel çok kızdı: İzmir’de Aykut Erdoğdu krizi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP ‘de “değişim” diyen ve CHP kongresinde Özgür Özel’i destekleyeceğini açıklayanlar arasında idi.

Özgür Özel’e olan desteği, Cemil Tugay’a İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığını getirdi.

İzmir’de bir süredir devam eden “genel sekreterlik” krizi ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Cemil Tugay’ın arasına kara kedi girmesine sebep oldu.

Özgür Özel, Ümraniye’den belediye başkan adayı olan ancak seçilemeyen Aykut Erdoğdu’nun İzmir Büyükşehir belediyesinde genel sekreter olmasını istedi. Cemil Tugay, bu talebe kayıtsız kaldı.

Özgür Özel’in bütün ısrarına rağmen Cemil Tugay geri adım atmayınca ikilinin arası açıldı.

CEMİL TUGAY’DAN AYKUT ERDOĞDU’YA: “TEKNİK OLARAK ÇALIŞMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Cemil Tugay, Aykut Erdoğdu’ya “CHP genel başkan yardımcılığı ve milletvekilliği yapmış birisine emir veremem o yüzden teknik olarak birlikte çalışmamız mümkün değil.” dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik koltuğuna istediği ismi atamak istese de başkan Tugay “Mevcut genel sekreterden memnun’” olduğunu ifade ederek Özel’in isteğini bir kez daha geri çevirdi.

ÖZGÜR ÖZEL İLE CEMİL TUGAY ARASINDAKİ TELEFON GÖRÜŞMESİ

Hayır cevabı ikili arasında gerilime neden oldu. CHP lideri, “Yani genel başkanının isteğini yapmıyor musunuz’” sorusuna Cemil Tugay, “Maalesef yapamıyorum mevcut genel sekreterden çok memnunum.” karşılığını verdi. Bunun üzerine Özgür Özel telefonu kapattı.

İkilinin arası “genel sekreterlik” konusundan açılırken Özgür Özel’in yakın çevresine Cemil Tugay için “İzmir Büyükşehir Belediye başkanı yaptım. Sonucu böyle olmamalıydı.” dediği iddia edildi.

Gamze İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir